Strona startowa \ Roraty

Warto zobaczyć

Please wait while JT SlideShow is loading images...
Roraty
Poszli w ciemno za Światłem - Roraty 2012 Email
wtorek, 18 grudnia 2012 21:23

W tym roku Adwent przypada w pierwszych miesiącach Roku Wiary. Mały Gość Niedzielny proponuje przeżywanie Rorat ze świętymi, którzy poszli w ciemno za światłem, czyli Panem Jezusem. Uczestnicy Rorat poznają drogę wiary wielkich świętych.
W pierwszym dniu Rorat dzieci dostały dużą planszę, podobną do dekoracji w kościele, z wizerunkiem Pana Jezusa z Cefalu (wizerunek Roku Wiary). W następnych dniach dzieci otrzymują obrazki z wizerunkami świętych, które przyklejają na planszę. W dolnej części planszy dziecko będzie mogło umieścić swoje zdjęcie lub całej rodziny, która w Roku Wiary obiecuje iść przez życie za Jezusem.

Więcej…
 
RORATY 2011 – „Pamiętnik Papieskiego Anioła” PDF Drukuj Email

Roraty

Fotogaleria

Tegoroczne Roraty przeżywamy razem z błogosławionym Janem Pawłem II. Poprzez spotkania adwentowe dzieci będą poznawały osobę Ojca Świętego, którego życie i pontyfikat jest już dla nich historią. Chcemy, by uczestnicy Rorat spotkali przede wszystkim człowieka wielkiej wiary, który chciał być święty.

W pierwszych dniach rorat dzieci dostaną dużą pionową planszę z ilustracją papieskiego Anioła Stróża, na którą będą wklejać obrazki przedstawiające zdjęcia z różnych etapów życia Karola Wojtyły.

Zapatrzmy się w Karola – Lolka ucznia szkoły podstawowej i ministranta, a później gimnazjalistę i studenta. Poznajmy księdza Karola Wojtyłę, później biskupa, a wreszcie Papieża Jana Pawła II. Każdego dnia odkrywać będziemy nową kartkę „Pamiętnika Papieskiego Anioła Stróża” i rozważać najważniejsze momenty z życiorysu nowego błogosławionego, aby zawsze pamiętać o wezwaniu Boga skierowanym do dzieci, młodzieży i dorosłych: „Świętymi bądźcie”!!! Kochani Rodzice i Opiekunowie - wzorem Karola Wojtyły - zachęcajcie swoją obecnością na Roratach nasze młode pokolenie do modlitwy.

Zapraszamy przez cały Adwent, od poniedziałku do soboty, na Roraty do naszego kościoła parafialnego na godz. 18.00. Szczególnie zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież!

W czasie tegorocznych Rorat towarzyszyć nam będzie piosenka:

Słowa tekst piosenki:

„Fajrant w Niebie” (sł. i muz. Robert Friedrich)

Byłem ochroniarzem jednego Karola

Na kajakach i w teatrze, gdy na bramce puszczał gola

Byłem słynnego Karola wiernym stróżem

W Niegowici i w Krakowie, w Watykanie, gdzie był papieżem

A po pracy tu na ziemi

Teraz fajrant mają w Niebie

Anioł który był mu stróżem

Człowiek który był papieżem.

W moim pamiętniku zapisałem sobie

Karol był niezwykły naprawdę Boży człowiek.

A po pracy tu na ziemi

Teraz fajrant mają w Niebie

Anioł który był mu stróżem

Człowiek który był papieżem

Fajrant, fajrant w niebie…

A piosenki można psłuchać TUTAJ